O mnie

 Wanda Kwaterniak - kobieta, matka, terapeutka, trenerka, autorka, pasjonatka...

Specjalistka:

Jestem magistrantką psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Słuchaczką 2 roku Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Entuzjastką metod wspierania psychologicznego o skuteczności dowiedzionej naukowo. Jestem terapeutką i konsultantką, której blisko do idei rodzicielstwa bliskości. Wspieram rodziców na wyboistej drodze odkrywania zakrętów #RodzicielstwaBardziej. Podczas pracy z drugim człowiekiem nie zmieniam człowieka (czy to w spektrum, czy też nie), tylko pomagam otoczeniu i bliskim zrozumieć czym ten autyzm jest. Jak czasem niewielkie zmiany mogą mieć kolosalne znaczenie. Skupiam się na emocjach i komunikacji, bo to podstawa naszego życia społecznego. Jestem trenerką autorskich szkoleń i warsztatów z zakresu emocji, spektrum autyzmu i #RodzicielstwoBardziej.

Twórczyni:

Jestem twórczynią internetową, autorką bloga Autyzm Idealny. Jako pierwsza zaproponowałam określenie dzieci o atypowym rozwoju jako dzieci #bardziej. Bardziej wrażliwe, więcej odczuwające, mocniej przeżywające. Pełne niesamowitych mocy, potencjałów i możliwości, które mimo prób wpasowania je w ramy otrzymanych diagnoz wciąż zaskakują i udowadniają, że etykiety są przeżytkiem. W 2016 roku założyłam grupę na Facebooku "Rodzicielstwo Bardziej", która wspiera tę ideę. Obecnie skupia ona ponad 1,2 tys. ludzi, którzy tworzą niesamowitą przestrzeń pełną zrozumienia i wzajemnego wsparcia w odkrywaniu zakamarków swoich schematów, dzielenie się sposobami, radami, a niekiedy tylko (a właściwie aż!) możliwością empatycznego wysłuchania.

Matka:

Jestem matką Syna Idealnego. Młodego człowieka pełnego pasji, uśmiechów i posiadacza niezwykłego umysłu, za sprawą którego został zaklasyfikowany jak dziecko rozwijające się w spektrum autyzmu. Dzięki niezwykłej energii i kilku innych cech dodano etykietę ADHD. Ten młody człowiek łamie wszelkie stereotypy także te autystyczne. Definiuje swoje spektrum możliwości, odkrywając je dzień po dniu i kształtując siebie na tej rozwojowej ścieżce pełnej zakrętów, niespodziewanych rozwidleń, ale i przepięknych widoków.  Jestem niesamowicie dumna, że mogę być towarzyszką tej wyprawy.

Pasjonatka:

Pełnienie wszystkich powyższych ról przeplatam z byciem kobietą pełną pasji. W wolnej chwili najczęściej możecie mnie złapać na rowerze lub przy rozłożonej grze planszowej. Obiema pasjami zaraziłam Syna Idealnego. Udowadniam i sprawdzam, jak żyje się w wielkomiejskiej dżungli bez samochodu. Można! Nawet całkiem wygodnie. A pasje wplatam również w tworzone i publikowane treści, bo uważam, że pasja jest najważniejszy elementem tzw. życioterapii, czyli tego co potrzebuje każdy człowiek doświadczający wyzwań rozwojowych.

Kontakt:

Tel.: 881-564-281
autyzmidealny[at]gmail.com

Komentarze

Popularne posty